Musím si pichať Fraxiparine kvôli prevencii po užívaní hormonálnej stimulácie?

Zodpovedané
17. feb 2022

Dobrý deň,

pichám si injekcie Fraxiparine 0,3 od druhého dňa po OPU (10.2). ET sa neuskutočnil nakoľko mi hrozilo riziko OHsS, tak nasledujúci mesiac budem mať KET. Dovtedy mám stále užívať Fraxiparine. Krvné výsledky som mala v poriadku.

Je to kvôli prevencii po užívaní hormonálnej stimulácie?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to z dôvodu užívania hormonálnych liekov, ale aj z dôvodu hroziaceho OHS. Vtedy je zvýšené riziko vzniku zrazenín.

Určite pokračujte v doporučenom užívaní.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník