Nakazím partnera genitálnou bradavicou, ak si ju pri styku prelepím leukoplastom?

Zodpovedané
28. jún 2022

Dobrý deň, pani doktorka,

ďakujem za predchádzajúcu odpoveď k mojej otázke o genitálnych bradaviciach. Chcem sa ale ešte opýtať k tejto téme, ak môžem.

Ešte ma zaujíma, keby sa jednalo, alebo aj nejednalo o genitálnu bradavicu, môžem partnera nakaziť keby som si tú bradavicu pri pohlavnom styku prelepila leukoplastom?

Predišli by sme poraneniu bradavice počas styku a následnému krvácaniu z nej.

Alebo to nemá žiadny zmysel a tá bradavica sa nachádza v tele a ja pokiaľ ju mám, tak som pre partnera nákazlivá?

Jedná sa mi o to, že či teraz naozaj nemôžem mať pohlavný styk s partnerom aby som ho nenakazila. Čítala som si ešte o genitálnych bradaviciach a že majú vyzerať ako karfiol, táto čo sa mi dolu vyhodila vôbec ako karfiol nevyzerá.

Alebo môže vyzerať aj inak ako karfiol a bude to genitálna bradavica?

Pretože sa fakt podobá na tie bradavice, alebo výrastky ktoré sa robia na krku a podpazuší. Dokonca čo si pamätám, ani vtedy pred 16 rokmi čo som mala na genitáliách bradavice, tak tiež neboli ako karfiol, ale takéto isté ako mam teraz.

Je možné, že som si naozaj pri holení preniesla tú bradavicu/výrastok z pod pazuchy na genitálie?

Pretože sa holím jednou žiletkou a zvyknem si najprv oholiť podpazušie a až potom genitálie a momentálne mám 2 výrastky pod pazuchou, ktoré som si naozaj pri holení mohla poraniť.

Ďakujem ešte raz za Vašu odpoveď.

Dobrý deň,

ide o vysoko infekčné ochorenie spôsobené HPV vírusom, prelepenie nepomôže.

Ako karfiol už vyzerá iba rozsiahly nález.

Ako som už písala, nemusí ísť vôbec o genitálnu bradavicu, ale bez vyšetrenia to nie je možné zdiagnostikovať. Vyhľadajte dermatológa, ktorý Vás vyšetrí. Budete pokojnejšia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník