Neinformatívny výsledok z Nifty aj Trisomy, neg. výsledky screeningov - aká je pravdepodobnosť gen. chyby?

Zodpovedané
17. júl 2022

Dobrý deň,

chcem sa opýtať, aká je pravdepodobnosť gen. chyby v prípade, že z Nifty nám vyšli dvakrát neinformatívne výsledky a aj prvý odber z Trisomy (v 15 tt) kvôli nízkemu podielu fetálnej DNA?

Screening z 12 tt a teraz z 15 tt neg, aj utz sú v poriadku a veľkosť dieťaťa sedí. Som po IVF, už počas stimulácie som si pichala Clexane 0.4 (V Leiden) a pichám ho doteraz.

Ďakujem!

Dobrý deň,

ak je výsledok skríningu negatívny (aj keď až na niekoľký pokus), tak by malo byť všetko v poriadku.

Mali ste riedenú krv, plus neviem akú máte váhu, ale aj pri nadváhe býva problém s detekciou fetálnej DNA.

Určite doporučujem morfologický ultrazvuk u špecialistu v 20gt., ktorý Vám to, že je všetko v poriadku iba potrvdí.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník