Neužila som jednu tabletku HAK Mercilon a dala som si Escapelle. Spravila som dobre?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

tri roky užívam HAK Mercilon. Snažím sa ju užívať pravidelne, ale tento mesiac som jednu tabletku vynechala. Menzes som mala od 30.10.2021 do 2.11.2021. Keď beriem tabletky, tak ho mám pravidelný. Tabletku v blistri som začala užívať od 1.11.2021.

Na konci prvého týždňa, alebo na začiatku druhého týždňa som jednu tabletku vynechala, pretože som si omylom tabletku z blistra vybrala skôr ako som ju mala užiť. Položila som si ju na poličku a stratila sa mi.

8.11.2021 som mala nechránený pohlavný styk. 16.11.2021 som použila bezbariérovú antikoncepciu kondóm, ale ten praskol. Tak som si po 33 hodinách od pohlavného styku dala tabletku po Escapelle.

Spravila som dobre, keď som tabletku Escapelle užila i napriek tomu, že beriem HAK?

Kedy najlepšie je v tomto prípade spraviť si tehotenský test?

Kedy sa dá zistiť tehotenstvo z krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ ste tabletu stratili, mohli ste kľudne užiť novú z balenia a užili by ste v danom cykle celkovo 20 tabliet a nie 21. A nič by sa nebolo stalo.

Mohli ste užiť urgentnú antikoncepciu, ale pripravte sa na to, že Vám môže rozhádzať cyklus. Je ale potrebné do ďalšej menštruácie používať bariérovú metódu /prezervatív/ až do príchodu riadneho menštruačného krvácania.

Tehotenský test skôr ako 2 týždne od nechráneného pohlavného styku zmysel robiť nemá.

V prípade akýchkoľvek ťažkostí vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník