Nezačnem po vysadení Amelgenu krvácať?

Zodpovedané
8. apr 2022

Dobrý deň,

včera večer som mala dobrať posledný Amelgen. Bojím sa, aby som nezačala krvácať, keď ho vysadím. Dnes som v 13. týždni + 1 deň. Otehotnela som po 3 rokoch snaženia a aj to po IVF. Pichám si ešte aj Clexan a Intralipidy.

Pred otehotnením som mala nízku hladinu progesterónu a v 8. - 9. týždni tehotenstva som špinila. Tak sa bojím, aby po vysadení Amelgenu k niečomu neželanému nedošlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

kľudne ho môžete postupne vysadiť. Placenta by už mala fungovať dostatočne a produkovať dostatok progesterónu.

Pokiaľ by ste začali špiniť, nasadil by sa znova.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník