Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Vysadenie progesterónu v tehotenstve

janula12345
21. jan 2019

Ahojte,
Beriem progesteron v tehotenstve, brala som po KET do 12 tt 3x denne, a odvtedy som si davala 1 x denne az doteraz, 16 tt a je cas ho vysadit. Mam celkom vnutorny neklud, ci to bude ok ked to vysadim. Citala som, ze nizka hladina sposobuje potraty / predcasne porody... a mam za sebou niekolko neuspesnych teho, skoncenych MA alebo spont.potratmi. Ako budem vediet ze je vsetko ok? Mali ste podobne pocity?

stela01
21. jan 2019

@janula12345 určite o tom povedz svoju Gyn .
Najlepšie bude sa poradiť s ním , ja som po KET postupovala ako mi povedal Lekar užívala som do 12tt . Nemala som žiadne komplikácie ale taktiež som si neprešla tým čo ty každá sme iná .
Držím palce .

silica
21. jan 2019

ahoj ja som tiez brala-ako prevenciu potratu, 3x denne, no a potom v 12 t na kontrole som sa pytala, ze dokedy este uzivat a dr povedal ze uz je vyvinuta placenta, takze uz netreba brat. tiez som sa bala ci sa nieco nestane, teraz som asi v 24t a vsetko je nastastie ok, termin mam v polke maja

bagre
21. jan 2019

@janula12345 treba sa pýtať doktora ak sú obavy... nízka hladina môže spôsobiť potrat, ale to sú prvé týždne - cca 14tt, preto ho dávajú aj preventívne. Progesterón produkuje žlté teliesko a je potrebný na správne uhniezdenie a ten začiatočný vývoj plodu. Potom úlohu preberá placenta. Takže sa nie je v tomto smere čoho báť. Aj ja som tak brala, potom mi ho doktorka vysadila.. ok bude, keď budeš počuť srdiečko, a zachvíľu budú aj pohyby 🙂 neboj sa, tiež mám za sebou niekoľko MA, a doma 4 deti... tak nech je všetko ok 😉

danyb
23. jan 2019

aj ja som mala obavy, ale od 13 tt už preberá všetky funkcie placenta, dovtedy čiastočne žlté teliesko, ktorému sa progesterónom "pomáha" 🙂 určite treba vysadiť postupne, nie naraz ale v 16 tt by som sa už nebála, všetko funguje určite tak ako má 🙂 určite konzultuj s gynekológom 🙂

janula12345
autor
23. jan 2019

Dakujem babule, ste ma upokojili trosku. Snad to bude v poriadku aj u mna. Uz 2 dni som si ho nedala, zatial je to ok. Teda nic sa nedeje. Verim, ze to dobojyjem do uspesneho konca tentokrat. 🙏

janulka257
30. jan 2019

ahoj, ja som zo začiatku prvé týždne po KET užívala 3 x denne, potom mi navýšili na 4x denne do konca 12. týždňa, lebo som mala hematóm a krvácala som + ešte každé 3 dni som chodila na injekcie progesteronu. Teraz som už v 17. týždni a stále užívam 3 x denne. Mne gynekológ povedal, že budem užívať dlhodobo, možno aj vyše 30. týždňa. Čakám dvojičky a mám rizikové, tak asi preto.

janula12345
autor
30. jan 2019

@janulka257 a mozem sa spytat, mas aj pocit akoby ti tlacili uplne dolu? Ja som 18 tt, skoro ako ty ale mam nonstop divny pocit akoby mi islo vypadnut. Ze mi tlaci uplne na spodok.

janulka257
31. jan 2019

@janula12345 to nie, iba také akoby ťahanie v podbrušku, alebo pnutie.. a občas akoby pichanie v pošve.. dr. keď ma pozeral, povedal že všetko ok. Tak verím že to sú normálne pocity

olafienko
26. jún 2019

Ja som brala do 18t, mám malo progesteronu a na začiatku teh.som mala raz spinenie, ale už týždeň pred poradňou poslednou-dr mi povedala že mi povie či môžem prestať brat na poradni-som si dávala už len 1 tabl ráno...a žiadna zmena☺️Všetko ok.drzim palce☺️

Tu začni písať odpoveď...

Odošli