Nezhorší sa mi mykóza, ak sa pôjdem kúpať?

Zodpovedané
18. júl 2022

Dobrý deň,

ak mám gynekologickú infekciu už, tak sa vlastne vôbec môžem kúpať?

Nezačne sa stav zhoršovať, zhoršovať svrbenie a pálenie a začervenanie?

A aké probiotiká by ma mohli vyliečiť?

Lekár odporučil celkove odkysličiť organizmus, vraj mi nič lokálne nepomôže už. Poraďte, prosím, celé minulé leto som sa nekúpala kvôli infekcii, ktorá trvá už vyše roka, som zúfalá, chcem sa kúpať ale neviem, či tampón pomôže.

Ja mám červenšie aj na vonkajších pyskoch, a tie budú vo vode, nezhorší sa mi infekcia, ak pôjdem sa kúpať, smiem?

Ďakujem.

Dobrý deň,

pokiaľ máte infekciu, nemali by ste sa ísť kúpať, ale riadne preliečiť.

Existujú tampóny nasiaknuté vazelínou určené práve ako prevencia vzniku infekcie pri kúpaní. Ale len ako prevencia, teda nie pri aktívnej infekcii. Zároveň je ale potrebné sa ísť hneď osprchovať a prezliecť do suchého spodného prádla.

Je potrebné odobrať kultiváciu, liečiť podľa výsledkov citlivosti zvonka aj zvnútra. Následne dlhdobo užívať probiotiká (napríklad Gynimun intim protect).

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník