Ovuluje ľavý vaječník skôr ako pravý?

Zodpovedané
10. feb 2022

Dobrý deň,

niekde som sa dočítala, že je vraj mýtus to, že jeden mesiac prebieha ovulácia na jednom a nasledujúci mesiac na druhom vaječníku.

Je to tak?

Ja som spozorovala, že každý druhý mesiac mám ovuláciu už 12. - 13. deň a zasa nasledujúci neskôr 14. - 15- deň.

Ovuluje ľavý vaječník skôr ako pravý?

Môže mať deň ovulácie vplyv na kvalitu vajíčka?

Má vajíčko čas dozrieť, ak je ovulácia o 1 - 2 dni neskôr?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ má žena obe vaječníky, tak ovulácia prebieha viac menej striedavo. Samozrejme odchýlky sú možné.

Deň ovulácie je dňom kedy dominantný folikul praská a uvoľňuje sa dozreté vajíčko schopné oplodnenia. Nezávisle od presného dňa. Posun v dňoch ovulácie je možný. Preto sa doporučuje pohlavný styk pri snažení sa o dieťatko 2-3x týždenne v rámci celého cyklu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník