Potratila som?

Zodpovedané
15. nov 2021

Dobrý deň,

pred dvoma týždňami som prišla nečakane o svojho otca. S manželom sme si plánovali druhé bábätko. Týždeň po pohrebe som si urobila tehotenský test a ten vyšiel pozitívny. Po dvoch dňoch na to som začala krvácať.

Podľa všetkého som bola v 5. týždni. Krvácanie mám ako pri bežnej menštruácii, bolesti nemám.

Je možné, že som potratila?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prvom rade prajem úprimnú sústrasť.

Pokiaľ je intenzita krvácania taká ako pri menzes alebo silnejšia, tak je pravdepodobné, že ste potratili.

Po skončení krvácania v každom prípade navštívte Vášho gynekológa. Bude potrebné kontrolné ultrazvukové vyšetrenie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník