Prasknú po pichnutí Ovitrelle všetky folikuly?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Na základe toho, že som užívala Clostilbegyt mi narástlo veľa folikulov, ale dominantné boli iba 2. Najväčší mal 19 mm a druhý 16 mm. Ostatné boli menšie.

Môže ovulácia prebehnúť tesne po užití Ovitrelle aj o pár dní neskôr, keď dorastie ďalší folikul?

Myslím tak 2x do mesiaca.

Alebo po aplikovaní Ovitrelle prasknú všetky?

Ďakujem

Dobrý deň,

v bežnom cykle u zdravej ženy rastie tiež viac folikulov, ale obvykle iba jeden dozrie na dominantný folikul a praská. Spôsobí to hormonálnu zmenu v tele, ostatné sa “zmenšia” a už nie sú aktívne.

Pri užívaní Clostilbegitu dokáže dozrieť aj viac folikulov, čo zvyšuje šancu oplodnenia. Ale platí to isté, ostatné sa stanú neaktívnymi. Po podaní Ovitrell praskajú len tie “dozreté”. Vo zvyšných vajíčko zrelé nie je a teda nemá žiadnu šancu pri oplodnení.

Nič však nie je absolútne a výnimky sa stávajú.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník