Prečo cítim pohyby, aj keď nie som tehotná?

Zodpovedané
12. jan 2023

Dobrý deň,

rodila som pred rokom. Počas tehotenstva som dosť pribrala, cez 25 kg. Podarilo sa mi už schudnúť, momentálne vážim o trochu menej ako pred otehotnením. Avšak poslednú dobu pozorujem na bruchu také ako pohyby dieťaťa v tehotenstve. Jedna strana sa mi vypučí, cítim tam tvrdé, naozaj ako keď sa vypučilo bábätko vo vyššom štádiu tehotenstva. Keď ležím na chrbte, je to aj viditeľné. Viditeľný kopček, alebo teda skôr ako valček, podlhovasté, ako chrbtom bábätka. Avšak deje sa to len občas. Tehotná určite nie som.

Čo to môže byť?

Gynekologické vyšetrenie som mala naposledy v lete, ale bolo všetko v poriadku. Pred tehotenstvom sa mi nikdy také nestávalo.

Ďakujem a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

pokiaľ sa Vám to stáva v podbrušku, môžete mať napríklad cystu na vaječníku. Tá sa mohla vytvoriť kľudne za poslednú dobu.

Druhou možnosťou je gastrointestinálny problém.

Vyhľadajte preto ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí, prípadne nasmeruje na iné vyšetrenie k špecialistovi.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník