Intenzita pohybov bábätka v 2. trimestri.

kittyna5
26. mar 2020

Ahojte, je tu už pár takých tém, ale buď sú staret, alebo až k vyššiemu štádiu tehotenstva. Zaujíma ma, aká je intenzita pohybov počas dňa v druhom trimestri. Ja som práve v 18 tt a ak to, čo už pár dní cítim sú pohyby, tak neviem či to je málo, alebo je to normálne. Niekedy sa stane, že deň - dva nič, žiadny pohyb, ale väčšinou je to tak pár krát do dňa. Občas doobeda, 3 krát po sebe niečo zacítim a väčšinou poobede, keď si lahnem, tiež tak zopár krát a to je všetko. Je to málo? Či na týždeň v ktorom som je to OK?

Ďakujem 🙂

kiki68
26. mar 2020

Je to uplne ok, v 18tt som maleho citila sporadicky. Hybal sa dost podla usg, ale citila som max par vyraznejsich pohybov. Ziadne kopance velke, skor take motyliky. Aj to iba ked som bola v klude. Najviac neskoro vecer. Teraz zacinam 27tt a to uz citit uplne inak. Ale tak porovnaj si tu vahu, 18tt to ma 300 g a 27tt to ma nejak do toho kilecka uz.

tara42
26. mar 2020

Ja som v 18tt-19tt začala niečo cítit alebo nebola som si istá ci je to dieťa kedze som prvorodicka a nebolo ich veľa, pár za deň, také bublinky, ono to postupne pribudne a momentálne mám pocit že niektoré dni ani dieťa nespi, som v 26tt 🙂

kittyna5
autor
26. mar 2020

@kiki68 @tara42 baby ďakujem 🙂 takže som v norme 😄 ja mám stále taký pocit a obavu, že niečo neni dobré, tak preto mám takéto možno hlúpe otázky 😄

kiki68
26. mar 2020

@kittyna5 vela zien ani v 18tt mic neciti, pripadne to nevedia posudit. Do 24tt su tie pohyby take vselijake. Takze is uplne v norme. Vobec sa neplas s tymi pohybmi.

veronikaszabova
26. mar 2020

@kittyna5 vobec nemas hlupe otazky, neboj. Proste sa len bojis o drobca ❤
Neboj, este budes dostavat take rany, ze budes v dobrom spominat na toto obdobie ❤

marina999
26. mar 2020

@kittyna5 ja som tiež 18tt aktuálne. Cca od 16tt citim sem tam šťuchance jemné ale už čakáme 2 bábo. Niekedy za deň viackrát a potom zas 2-3 dni nič. Je to normálne. Tie detičky sú ešte malinké. Cca potom od 20-21tt už budeš cítiť pohyby silnejšie a častejšie 😉

supucka
26. mar 2020

Ahoj... Čakáme tretie... Od konca 16tt cítim slabunke pohyby... Teraz som 21tta je to oveľa intenzívnejšie... Ale minulý týždeň som mala aj ja stres, lebo 2 dni som necítila absolutne nič... Takže je to úplne ok 🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre