Prečo ma bolí ľavý prsník?

Zodpovedané
26. jan 2022

Dobrý deň,

mávam bolesť v ľavom prsníku. Hovorila som to gynekologičke a tá ma hneď poslala na sono. Bolo to v novembri 2021 a podľa výsledkov je vraj všetko v poriadku. Za posledných 6 rokov mám odkojené dokopy 3 roky. Prestala som kojiť február - marec 2020.

Viackrát sa mi stalo, že ma prsník bolel. Neprikladala som tomu veľkú váhu, no posledný týždeň ma pri dotyku zospodu bolí ako pri opuchu (opuchnuté to nemám).

Mám si na to niečo dávať?

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je bolesť výraznejšia ako doposiaľ, kontaktujte znovu ambulantného gynekológa.

Prípadne vyhľadajte špecialistu na prsníky - mamológa.

Pokiaľ bude výsledok negatívny, je možné vyskúšať užívanie Mastodynonu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník