Prečo mám boľavý prsník?

Zodpovedané
10. jan 2022

Dobrý deň,

23. decembra som začala pociťovať tlak v prsníku sprevádzaný bolesťou od strany podpazušia. Prsník bol na pritlačenie bolestivý. Pomaly to odznelo, prsník nebolí a ani nepociťujem tlak.

Ale akonáhle si ľahnem na prsník, alebo vezmem synčeka na ruky, tak cítim pichanie vovnútri. Už rok nedojčím. Bolesti začali mimo menštruácie a neprestávajú.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesti môžu vyžarovať aj od chrbtice, či po natiahnutí svalu. Ideálne je vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a odošle na kontrolné ultrazvukové vyšetrenie prsníka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník