Prečo mám po prasknutí cysty veľmi slabú menštruáciu?

Zodpovedané
11. mar 2023

Dobrý deň,

v septembri som porodila a na kontrole po šestonedelí mi našli cystu na vaječníkoch. Zväčšovala sa.

10.2.2023 som bola na kontrole a cysta vraj praskla. Odvtedy som dvakrát mala strašne slabú menštruáciu. Od februára aj cvičím a po tej druhej menštruácii po cvičení mám stále krv na papieri.

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

hormonálny systém sa asi potrebuje dať iba do poriadku. Dajte tomu čas. Samozrejme prílišná fyzická záťaž, či prípadná diéta, tiež vplývajú na menštruačný cyklus.

Neviem však posúdiť intenzitu krvácania, keďže pomenovaním “strašne slabá menštruácia” môže každý myslieť iný typ krvácania a môže sa jednať aj o normu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník