Prečo mám už piaty deň menštruáciu?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom menštruácie. Dnes je to už piaty deň čo ju stále mám. Nekrvácam veľmi, ale tak slabšie ako druhý, tretí deň. V mojom prípade je to nezvyčajné, pretože prvé dva, tri dni mám silnejšie a potom mi to slabne. Zvyčajne sa na piaty deň čistím a teraz stále krvacam jasno červenú krv.

Je to preto, že mi to meškalo 4 dni a dala som si červené víno?

Menštruáciu mi normálne trvá 6 dní. Trochu ma pobolieva podbruško, ľavá strana.
Mám 33 rokov a mám miernú anémiu.

Mám ísť k lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je to iba slabunké jasnočervené krvácanie, tak sa neobávajte. Občas sa môže stať, že menštruačný cyklus nefunguje úplne podľa zvyklostí.

Skôr si odsledujte bolesti. Pokiaľ by sa bolesti v ľavom podbrušku stupňovali, vyhľadajte ambulantného gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník