Prečo mávam po pôrode bolestivú ovuláciu?

Zodpovedané
19. júl 2021

Dobrý deň,

po pôrode som prvú menštruáciu dostala až po 16. mesiacoch. Odvtedy mám (pravdepodobne) počas ovulácie bolesti brucha. Ide o tupú silnú bolesť a cítiť aj opuch pošvy.

Znepokojujú ma najmä bolesti, nakoľko som pred pôrodom nikdy tieto problémy nemala.

Môžu byť spôsobené ovuláciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

telo sa v priebehu života mení a v určitom momente môžete začať pociťovať v čase ovulácie bolesť, čo je prirodzené.

Určite však navštívte svojho gynekológa, ktorý Vás dôkladne vyšetrí a vylúči prípadne inú príčinu bolestí.

Mohla by Vám pomôcť aj odpoveď z otázky:
https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/gynekol...

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník