Prečo mi menzes chodí každých 40 dní?

Zodpovedané
2. dec 2021

Dobrý deň,

posledné 4 mesiace mi chodí menštruácia každých cca 40 dní +-. Ešte dojčím. Včera ma bolelo brucho ako na menštruáciu, teda slabšie. Mala som 2x na vložke také hnedé, čo obvykle mávam až na 5. deň po menštruácii. Večer trošku ružovej krvi a dnes len keď sa utriem na papieri, ružový výtok, prosím vás.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem koľký deň menštruačného cyklu ste aktuálne, teda neviem sa k pravdepodobnej príčine vyjadriť.

Pokiaľ kojíte, menzes môže byť nepravidelný. Je to prirodzené, pretože máte zvýšenú hladinu prolaktínu = hormónu kojenia.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník