Prečo sa zvýšilo hCG po kyrete?

Zodpovedané
21. júl 2022

Dobrý deň,

13. mája som bola na kyrete, výsledok z histológie - mola hydatidosa. Doktorka mi sledovala hCG, pred mesiacom krásnych 4,26. V pondelok som bola na krvi a včera mi volala sestrička, že sa mi HCG mierne zvýšilo. Doktorka chce, aby som zajtra došla na konzultáciu.

Neviete mi povedať, aký bude teraz postup, kvôli čomu sa mi to zvýšilo?

Tu na nete som už prečítala všetko možné a normálne mám strach.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

pri diagnóze mola hydatidosa je veľmi dôležité kontrolovať hCG až do negatívnych hodnôt. Ide o poruchu vo vývoji placenty, ktorá sa môže zvrhnúť na zhubný nádor (aj keď raritne).

Uvidíte aký je výsledok, ale pravdepodobne Vás gynekológ odošle na špecializované pracovisko do Bratislavy, kde už vedia ako ďalej postupovať.

Držte sa!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník