Mierne zvýšené hCG

kikaham
28. feb 2020

Ahojte bola som u gynekologa na odbere krvy lebo MS mi meskala 14 dni povedal ze nevylučuje tehotenstvo ...vcera som volala ohladne krvneho hcg testu ...
Sestrička ppvedala ze ano vysledky su mierne zvysene hcg ...ale ze este je to velmi malinko neda sa mic s určitostou povedat o dva tyzdne mam ist na kontrolu
No jednej veci nerozumiem co sa neda s urcitostou povedat ? To ze som tehotna? Ved to je asi jasne ked mam v sebe jemne zviseny hcg hormnon nie ?ved ten produkuje zena iba ked zacina alebo je tehotna ? Prosim povecte mi na to svoj nazor lebo ja uz chcem byt kludna ze som tehotna aa nie furt ze niesom si na 100 pesrcent ista :( 🙂 mam byt teda klidna ked je hcg v krvy jemne zvyseny tak som logicky tehotna ? 🙂 dakujem vam pekne za odpoved

wejuska7910
28. feb 2020

@kikaham a neskusala si klasicky test?uz je to dost dlha doba. Existuje hranica,kedy sa to nepovazuje za tehotenstvo aj ked je hcg v tele

snehulienka8
28. feb 2020

su aj ine priciny, koli comu byva hcg zvysene
pockaj si, ako ti kazali, kam sa ponahlas..

juliet86
28. feb 2020

daj ai pozor ak budes mat bolesti. moze ist aj o mimomaternicove tehotenstvo a to je nevezpecne. ja by som cakala max tyzden. pri takom meskani ta uz vie pozriet aj sonom. a spytaj sa na konkretnu hladinu drzim ti palce

zdencaaaa
28. feb 2020

Ak ti menzes meska uz 14 dni HCG by malo byt uz dost vysoke. Mozno si mala len posunutu ovulaciu si niekde na zaciatkoch, mozno sa babo neuchytilo, mozno mas mimomaternicove.... Chod na opatovny odber po troch dnoch a podla toho ako ti HCG bude rast uvidis.

jaskolka
28. feb 2020

Hcg v krvi je presný ukazovateľ tehotenstva. Na začiatku jeho hodnoty rýchlo stúpajú, pri meškani 14 dní a ak máš, cyklus pravidelný, tak by si mala byť v 5 týždni tehotenstva. V prípade normálneho vývoja embrya ti už aj test z moču ukáže, a z krvi už úplne. Čiže ak sú hodnoty nízke, je veľa iných "okolností" nechcem písať aké, lebo zbytočne nechcem strašiť. Pripadne si o dva tri dni zaplať u doktora odber na Hcg sama. Hodnoty stúpnu aj dvojnásobne za 48 hodín.

rumba01
28. feb 2020

@kikaham treba ist na opakovany odber, ako ti viacere baby poradili. drzim palce, aby to vsetko dobre dopadlo.

nikoletka1986
28. feb 2020

@kikaham presne ako pise @juliet86 Ja som mala tiez hcg ale v maternici nebolo nic vidiet. Musi sa cakat, ci hodnota bude dostatocne rast a ci na sone bude nieco vidiet. Mne nerastlo hcg ako bolo treba. A mala som mimomaternicove tehotenstvo. No mna sledovali v nemocnici.

kikaham
autor
29. feb 2020

@nikoletka1986 mna pozreli sonom nic som nemala ani cistu ani mimotarnicove volala som sestricke na skorsi teemin a mi povedala ze nemam na internete citat blbosti hcg nerastie tak rychlo aj doktorka povedala ze za dva tyzdne staci bolesti nemam iba uplne drobne obcas par sekundove ale to je normalne vraj mam byt vklude ze som uplne ma zaciatku 🙂

monca0021
29. feb 2020

@kikaham a prečo si neurobíš test nechápem ?

fokuska
29. feb 2020

@jaskolka To si ako pocitala? Ak by mala 28 dnovy cyklus, tak od 29. dna by bola v 5. tyzdni.
Pri 14 dnovom meskani by teda zacinala 7. tyzden.

@kikaham Mohla si mat posunutu ovulaciu. Trosku zvysene hcg neznamena hned tehotenstvo.
Urob si z ranneho mocu tehotensky test a pockaj tie 2 tyzdne ako ti kaze lekarka.

sonia1990
2. mar 2020

14 dní meškania a jemne zvýšené Hcg je mimomaternicove tehotenstvo ja som tak mala v októbri bola som v 5 tt a doktorka na Sone nič nevidela stále brala krv na hcg a tie stúpali ale veľmi pomaličky mala som len nejakých 1900 a to je malo potom mi urobila zase sono nič nevidela a hcg začali klesať to znamená ze nastal samovoľny potrat vycistila som sa sama krvácaním nebolo treba žiadnu kyretaz ale mala som strašne bolesti aj pri sexe a mimomaternicove som mala koli cyste na ľavom vaječníku ktorá zablokovala priechod do maternice.

kundiboo
15. nov 2022

@sonia1990 ahoj pls aké si mala priznaky mimomaternicoveho ? A odkedy ti začali priznaky ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre