Prečo som mala krvácanie mimo menštruácie?

Zodpovedané
27. júl 2021

Dobrý deň,

na 19. deň cyklu som mala slabulinké krvácanie. Išlo o tekutinu sfarbenú do ružova, bez bolesti. Ovuláciu som tento mesiac neriešila. Predtým mi menštruácia meškala 6 dni a potom prišla, ale bola len slabšia trojdňová.

Čo to mohlo byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

mohlo ísť iba o slabé krvácanie pri ovulácii, ktorá mohla prebehnúť neskôr ako v 14. deň menštruačného cyklu. Ide o bežný a neškodný jav.

Z pár dní meškajúceho menzesu s kratším trvaním by som si ťažkú hlavu nerobila. Občas sa to stáva. Či už to bolo spôsobené nadmerným stresom, neskorou ovuláciou, cystou na vaječníku, ktorá pravdepodobne praskla už teraz nezistíte. Je však určite potrebné vylúčiť tehotenstvo.

V prípade akýchkoľvek ťažkostí, opakovaných nepravidelností, prípadne opakujúceho sa mimomenštruačného krvácania vyhľadajte svojho gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a vylúči organickú príčinu ťažkostí.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník