Prečo som mala slabšiu menštruáciu?

Zodpovedané
13. okt 2022

Dobrý deň,

môžem sa spýtať čo sa so mnou deje? Menštruácia mi meškala 4 dni. Tri dni som krvácala, ale slabšie, a teraz dva dni mám takú slabú svetlo ružovú akoby vodičku, a to len na tampóne alebo na papieri. A strašne mi škŕka v bruchu len keď ležím a cítim sa inak, mám 21 rokov.

Mala by som navštíviť lekára?

Môj cyklus býva presný a trvá zvyčajne len 3 - 4 dni.

Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň,

najskôr o nič nepôjde. Neobávajte sa. Hormonálny systém nie vždy funguje ako hodinky. A takéto malé odchýlky nie sú ničím výnimočným.

Ak je vylúčená gravidita, návšteva lekára zatiaľ nie je potrebná. Škvŕkanie v bruchu s gynekologickými ťažkosťami nijako nesúvisí.

Ak by sa Vám ale čokoľvek nepozdávalo, vyhľadajte gynekológa. Bez vyšetrenia sa viem vyjadriť iba k otázke a ťažkostiam, ktoré ste mi popísali. Nemám kompletné informácie a výsledky vyšetrení.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník