Rozbieha sa mi menštruácia?

Zodpovedané
24. aug 2021

Dobrý večer,

7. augusta som dostala menzes, ktorý 13. augusta skončil. V ovulačnej kalkulačke mi ukazuje, že plodné dni sa začali od 15. do 21. augusta. Dnes je 24. august a stále mám silný priesvitný výtok. Som chorá neviem, či to sú plodné dni.

Bola som na wc a videla som slabý ružový výtok.

Ide o menštruáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

kalkulačka ukazuje postupné dozrievanie folikulu. Teda ovulácia s najväčšou pravdepodobnosťou prebehne až okolo 21.8. ak mávate pravidelný cyklus, teda cca na 14. deň +- 2 dni.

Silný priesvitný výtok dobe ovulácie nasvedčuje. To, že ste začali ružovo farbiť môže byť spôsobené už prebehnutou ovuláciou. Farbenie môže trvať aj dva dni.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník