Som 7 týždňov po kyrete a stále špiním. Hrozí mi ďalšia kyretáž?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

dnes som presne 7 týždňov po kyretáži (anembryomola). Po kyrete mi zostali nejaké zvyšky v maternici. Dávali mi injekcie na vypudenie, zmenšovalo sa to.

Doktor tvrdil, že sa to vyplaví menštruáciou. Druhý gynekológ (medzičasom som k nemu prestúpila) už v maternici nič nevidel. hCG mi pekne klesalo, všetko bolo v poriadku. Počas 6 týždňov som mierne špinila s prestávkami a pred 3 dňami to zase začalo. Mám taký hnedý výtok a po utretí mám na papieri malé hrudky, guličky ako keby nejaké vlásočnice.

Gynekológ vravel, že všetko je v poriadku a nech prídem na kontrolu po prvej MS. Lenže ja sa ešte stále ako keby čistím. Čítala som, že po 6 týždňoch by to už naozaj malo ustúpiť a už by mala prísť normálna menštruácia.

Myslíte, že mi hrozí ďalší kyret, keď takto špiním?

Mám pocit ako keby zo mňa niečo vychádzalo, lebo tých hrudiek (sú naozaj malinké) je naozaj dosť. Bolesti našťastie nemám, sem tam pocítim také malé menštruačné bolesti, ale to potom hneď aj prejde.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ bolo na kontrole skutočne všetko v poriadku, ďalší zákrok nehrozí. Toho sa neobávajte.

Je možné, že sa Vám spúšťa iba menzes. Prvé krvácanie býva odlišné ako bývali bežne. Odsledujte si to, ak by špinenie pretrvávalo viac ako 7 dní bez nástupu riadneho menštruačného krvácania, vyhľadajte svojho gynekológa.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník