Som v 34. týždni s dvojičkami a už druhý deň zo mňa vyšlo trochu vody. Môže ísť o únik plodovej vody alebo moču?

Zodpovedané
8. sep 2021

Dobrý deň,

som v 34. týždni a čakám dvojičky. Už druhý deň zo mňa vyšlo párkrát trochu vody. Netečie to stále, dnes iba trochu 3x za deň.

Môže ísť o únik plodovej vody alebo moču?

Ďakujem

Dobrý večer,

ťažko povedať. Treba si založiť vložku (bezfarebnú) a pokiaľ bude mokrá, zájsť k obvodnému gynekológovi, prípadne na gynekologickú pohotovosť, kde vložku oblejú špeciálnym roztokom, ktorý odtok plodovej vody potvrdí alebo vyvráti.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník