Plodová voda alebo únik moču v 35. týždni

juri272
31. aug 2021

Zdravím vás, chcem sa spýtať na takú otázočku, včera v noci manželka vracala ako skoro každú noc posledný mesiac 🙈🙈je v 35tt a včera sa jej stalo to že mala celé nohavičky mokré a ešte aj na zemi bola tekutina,mysleli sme si že je to plodová voda tak sme išli do ružinovskej nemocnice a robili je nejaké testy s vložkou, potom jej dávali pásy na brucho, ale ze vraj sa pocurala. Nemôže ísť naozaj o plodovu vodu a detičky môžu byť ohrozené? Lebo ku lekárovi ideme až vo štvrtok. Ďakujem za odpoveď

likes
31. aug 2021

@juri272 po plodovej vode nastupuje slabé krvácanie (ako začiatok menzesu) ptm nasledujú kontrakcie. Ak spravili test na plodovú vodu ptm sa nič nedeje, to je aj tým, že plod tlačí na mechúr.

surama
31. aug 2021

@juri272 Ahoj, ved ked jej povedali, ze to nebola plodova voda, tak nebola. Robi sa na to specialny test, kde sa naleje roztok na vlozku, kde je ta tekutina a podla toho vedia ci ide o plodovu vodu. Preco si myslis, ze na MK ti niekto poradi lepsie, ako lekari?

bagre
31. aug 2021

keď urobili test, tak to určite nebola plodová voda. Deti sú ok.
Ak by odišlo trošku plodovej vody, tak to nevadí, ak by to bolo veľké množstvo tak by nastali aj iné prejavy blížiaceho sa pôrodu.
A toto bol teda moč, keďže je tam tlak na močový mechúr v 35tt plus zvracanie.. takisto sa jej to môže stať pri kašli 😉

juri272
autor
31. aug 2021

@surama pýtam sa tu lebo mám strach a nechcem manželku ešte viac stresovať

juri272
autor
31. aug 2021

@likes ďakuje. Ďakujem pekne za odpoveď 🙏😉

juri272
autor
31. aug 2021

@bagre no v poslednej dobe hlavne v noci vracia a dosť ale včera to bol extrém 🙈🙈, ale ďakujem za odpoveď

surama
31. aug 2021

@juri272 Chapem tvoj strach, ale pytas sa ci to naozaj nebola plodova voda. Robi sa na to specialny Temesvaryho test v nemocnici. Ak on nepotvrdil plodovu vodu, tak tu sa budes zbytocne pytat...

juri272
autor
31. aug 2021

@surama no práveže potom keď bola v nemocnici už nemala ani výtok, nič 🤷‍♂️dali jej iba správu pre svojho gynekológa, mne sa jedna len o to že čakáme dvojičky a mame strach lebo sme prvý krát nastávajúci rodičia.

bagre
31. aug 2021

neboj sa 😉 toto je ok

fiafia
31. aug 2021

@juri272 no neviem. Moja skúsenosť bola,že mne odtekala. Bola som na test a negatívne. Dva x. Keď som išla rodiť tak vodu som nemala takmer žiadnu 🤔

juri272
autor
31. aug 2021

@fiafia zatiaľ je všetko v poriadku, ale uvidíme v noci ako to bude,snáď to bol naozaj len moč 🤷‍♂️🤔

surama
31. aug 2021

@juri272 Urcite treba ist stale, ked sa vam nieco nezda. Radsej viackrat zbytocne, ako raz neskoro. Nech sa sleduje a ked sa vam nieco nebude zdat, tak chodte znovu. Drzim prsty.

juri272
autor
31. aug 2021

@surama ja ju sledujem viac ako jej gynekológ 😂ale samozrejme že pôjdeme. Ďakujem

martinoocka
31. aug 2021

Mne tiež robili test s tým roztokom a vyšlo že to není plodová , nechceli mi veriť že určite som sa nepočurala cítila som to proste skadiaľ to išlo ....ale nakoniec sa ukázalo že bola....doktorka to zdôvodnila že tie roztoky sú niekedy nekvalitné a ukazujú zle 🙄🙄🙄

juri272
autor
31. aug 2021

@martinoocka a za ako dlho to zistili?

martinoocka
31. aug 2021

O pár hodín mi zase odtieklo trochu, to som bola ale už na čakačke v nemocnici ,nie doma, ktak znova spravili test a už ukázal...

kitta
31. aug 2021

@juri272 mne sa stalo toto iste v 38tt, ale od smiechu som sa pocikala no, ale bolo toho tolko ze mlaka bola na zemi tak sme tiez isli radsej na pohotovost.. Ak urobili test a aj pasy, ci nie su kontrakcie tak je vsetko v poriadku. Aj plodovu vodu mi skontrolovali a bolo jej dostatok tak ma poslali domov. Rodila som az o tyzden. Teraz pri druhom som vracala a cca len 16 tt a bohuzial to panvove dno nema take schopnosti ako v minulosti tak mi tiez uslo. Takze myslim, ze s kludom mozete ist spat. Ak by sa to rozbehlo tak to urcite spoznate.Drzim palce

kristina1001
31. aug 2021

@juri272 ja som tiež prišla do pôrodnice stým že mi odtiekla plodová voda doktorka ma pozrejl neotvárala som sa ale nechali si ma vnemocnici potom pár hodín nič keďže som bola prvorodička myslela som si že podova voda odtecie raz a hotovo ale že vraj nie že vraj odteká postupne a keď tých pár hodín nič nebolo tiež sa má sestrička pýtala či som si istá že to bola plodová voda čakala som kedy mi znova odtecie a s vložkou som išla za ňou nakvapkala na ňu niečo a keď sa to zafarbilo tak potvrdila že to bola plodová voda

ankare
31. aug 2021

Je veľmi pravdepodobné,že to bol moč,lebo pri zvracani to niekedy ujde v tej polohe,tobôž s veľkým bruškom. Držím palce!

juri272
autor
31. aug 2021

@ankare ďakujeme ☺️

juri272
autor
31. aug 2021

@kristina1001 ďakujem za info

juri272
autor
31. aug 2021

@kitta ďakujeme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre