Som v 37. týždni a krčok mám 1,5 cm dlhý a uzatvorený. Je to dobrý nález?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

som v 37. týždni a krčok mám 1,5 cm dlhý, uzatvorený a tuhý. Poloha plodu pphl.

Je to dobrý nález?

Čo to znamená?

Blíži sa už pôrod?

Bojím sa prenášania.

Ďakujem

Dobrý deň,

ešte je ten nález nepripravený. Hodnotí sa však viac parametrov - aj naliehanie hlavičky, mäkkosť, orientácia krčka.

Prenášania sa neobávajte. Termín pôrodu je obvykle stanovený podľa poslednej menštruácie. Ovulácia je približne v strede cyklu, plus mínus pár dní a preto je termín pôrodu tiež orientačný. Je normálne porodiť plus mínus dva týždne okolo stanoveného termínu pôrodu. Po stanovenom termíne sa ale kontrolujú prietoky a natáča sa CTG záznam pravidelne, aby sa kontrolovala funkcia placenty.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník