Skrátený krčok v 39. týždni

2. mar 2022

Ahojte, som na začiatku 39tt a krcok mám skrátený na 1cm a vonkajšiu bránku otvorenú na špic prsta . Nič moc však ? Čakala som že už budem viac otvorená , bojím sa prenášania 🥲

tetapetra
2. mar 2022

Ja som bola otvorena na 2cm 6t pred pôrodom. Nakoniec som prenášala, pôrod vyvolaný, nakoniec cisársky. Nestresuj zbytočne,možno porodis už o týždeň 😉

amelia89
2. mar 2022

A preco sa bojis prenasania? ved minimum zien porodi v termine 🤷🏽‍♀️

denden77
2. mar 2022

ja som tak tiez bola tusim v utorok na poradni.. vraj budem este prenasat.. v nedelu mi odtiekla voda a v pondelok bola na svete 🤷‍♀️😁

diamond007
2. mar 2022

Prenášanie je po 2tyzdnoch po termíne!
Termín je orientacny, treba s tým rátať a prijať to

autor
2. mar 2022

@diamond007
@amelia89
No pretože ak neporodim do termínu, tak mi budú pôrod vyvolávať kvôli tomu že mám zlý tlak takže rada by som sa vyhla vyvolávaniu.

dominika_sk
2. mar 2022

Ja som bola na poradni zamknuta na sto zamkov, ani naznak porodu a druhy deň o polnoci som ledva dobehla do porodnice lebo mi už hlava trčala medzi nohami😂

petricka22
2. mar 2022

To vobec neries, toto nic neznamena. Mozes orvorena chodit dva tyzdne, ale mozes porodit este aj dnes. Nijako to neovplyvnis… alebo vyskusaj babske rady, ako okna umyvat a podobne 🙂

diamond007
2. mar 2022

Ty si rozhodujes čo bude 😉 nie ONI .
Zlý tlak nie je kontraindikácia na pôrod, je to prirodzené, ak dieťatko tlačí na žilu/tepnu.
Tiež som to riešila s prvym tehotenstvom, lekár mi dal týždeň naviac po termíne klasický, čo sme ani neriešili ešte že som po termíne.... Porodila som štyri dni po.

nevenka
3. mar 2022

@diamond007 no zly tlak je niekedy na vyvolavanie aj pred terminom, ja som tak rodila dieta 9 dni pred terminom, doktor povedal, ze radsej tak, ako keby sa malo nieco stat, rozumej, dieta umriet. Mala som aj na liekoch tlak 150/100, takze nastup do porodnice a ides.

@autorka beriem lieky na tlak? Aky mas tlak? Ak je do 140/90, tak este je ok, ale musia sledovat babo. Ak treba, vyvolaju aj pted terminom. Stresovat sa Ti neoplati, naco, nevies to ovplyvnit.
Ja som sice bola uz tretorodicka, vyvolavali mi na konci 38 tt., ale bola som otvorena uz na 3 cm, mne len pustili vodu a hned som bola na 6 cm a do 45 minut bol maly vonku.
Prve dieta som rodila 41tt.+1, na poslednej kontrole zatvorena na 100 zamkov a vecer pred porodom o pol 11 mi prisli hned pravidelne kontrakcie a o 3:05 prvy syn na svete. Prisla som do porodnice s tym, ze mam velke bolesti, ale ze vsak prvorodicka, to stresujete a potom stresovali oni, ked som mala uz zajdetu branku a rovno na salu, este som musela zadrziavat tlacenie, lebo by som tam ani nedosla 😅.
No kazdopadne, drzim palce a moze to byt aj rychly porod...😉

petricka22
3. mar 2022

@diamond007 zalezi aky tlak… vysoky tlak + bielkovina v moci a preeklampsia ako vysita… zbytocne sa s tym netreba zahravat

diamond007
3. mar 2022

@petricka22 ja som mávala 200/100 🙂 viem čo je vysoký tlak, radila som sa s odborníkmi viacerými, áno, radi dávajú vyvolávacku lebo nikto nenesie následky čo ak..... Samozrejme treba byť pod dozorom.
Ale môj prístup lekára bol ľudský, cielený na mňa keďže som ho mala aj zazmluvneneho k pôrodu a odmietla cisársky. Byť u klasickeho pôrodníka tak mám ,,problém,,neriešili by ma ako jednotlivu rodičku ale ako ďalšiu v poradí a im je jedno ako pôrod dopadne a akú ,,traumu,, môžu žene spôsobiť So svojím lekárom som bola v kontakte, informovala ho aj cez sms čo a ako. Takže žiadne podceňovanie situácie

petricka22
3. mar 2022

@diamond007 je to tvoje rozhodnutie… nevravim, doktori to beru ako na beziacom pase, ale tak isto tych zien odrodili mozno aj tisicky… takze skusenosti im nemozno odopriet… ja by som si nechala poradit a nesla do rizika.
Ja zase nechapem tie premotivovane tehotne, co budu silou mocou chciet predlzovat tehu, aj za cenu velkeho rizika, len aby dieta nosili 40 tyzdnov a nie 39. Nevravim, ze je to tvoj pripad…
Ale pri tvojom tlaku by som sa s tym ja osobne nezahravala. Ale je to tvoje eozhodnutie, moj nazor ti moze byt ukradnuty 😀 prajem, nech vam to obom dobre dopadne.

diamond007
4. mar 2022

@petricka22 lekár ženu nerodí... Rodí žena sama 🙂 druhé dieťa som rodila v polke 42tt 🙂 ja dávam dieťaťu čas a nepotrebujem to nasilu ukončit.

ada55333
5. mar 2022

Ja som bola 39+3na poradni, kde mi povedala dr. Ze to na porod este nevyzera, že krčok je dlhý a dieťa je vysoko a 39+4 som porodila.

nikasmile
5. mar 2022

Je to strašne individuálne. Na poradni som mala tiež na 1cm a večer som už mala kontrakcie.

ailiba
5. mar 2022

Ja som bola presne, ako ty a porodila som presne v termíne. 🙏. Akonahle zacali kontrakcie, tak som sa zacala otvarat. V piatok som bola na spicku prsta a v nedelu na obed som porodila. Takze moze to prist hocikedy. Hlavne sa nestresuj, pokoj, uvolni sa.

barboraamatejko
5. mar 2022

@diamond007 ej, ale si zacala chytat za slovicka.. ano, hovori sa, ze doktor ide rodit a aj v beznej komunikacii medzi personalom to tak funguje, ze sa hovori, kto ide rodit, aj ked samozrejme kazdy vie, kto je rodicka a kto bude tlacit.. ale ked si si uz rypla to inej zeny, najprv si precitaj svoj prvy koment, co si napisala, ze ti tam uslo to "kontra", pretoze ano, aj vysoky tlak moze byt indikaciou k ukonceniu tehotenstva, nerad tu nieco, ked netusis, v akom stave je placenta, ake ma dietatko ozvy, ake su ostatne krvne parametre a celkovy zdravotny stav rodicky... ale indikacia a nie kontraindikacia

miskamicha
7. mar 2022

Ja som bola tak v piatok na kontrole...v nedelu rano som porodila🤣🤣🤣 dr cumela ked ma uvidela na porodnej sale..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre