Som v 7. týždni tehotenstva. Môžem sa kúpať vo verejnom bazéne?

Zodpovedané
23. júl 2021

Dobrý deň,

som v 7. týždni a v 6. týždni som mala jemné jednorázové krvácanie. Doktor mi dal progesterón na vkladanie, lebo pred tromi mesiacmi som mala potrat.

Sme na dovolenke a chceme sa ísť kúpať.

Je pre mňa nebezpečné kúpať sa v bazéne, keď si dám vazelínový tampón?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ja vo všeobecnosti nedoporučujem kúpanie sa na verejných kúpaliskách v období tehotenstva.

O vazelínových tampónoch počujem prvý krát, avšak určite nedoporučujem zavádzať si tampóny v tehotenstve a nie to ešte vo Vašom prípade, keď ste krvácali, užívate Progesterón vaginálne a prekonali potrat.

More je v poriadku - aj bez tampónu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník