Je vhodné kúpať sa na kúpalisku ak som tehotná?

wera.g
16. jún 2011

Ahojte, mám takú otázku, dilemu - je vhodné kúpať sa na kúpalisku počas tehotenstva? Som v 24TT, o pár týždňov ideme na dovolenku do Štúrova a neviem, či môžem vliezť do bazénu a trochu si zaplávať, alebo nie 😅 Samozrejme nemyslím také tie bazény s horúcou vodou, sedacie, ale normal plavecký, chlórovaný, netermálny.. Doktorka mi povedala, že kľudne, len si treba tampón pre istotu dať, ale radšej sa pýtam aj tu, ako ste fungovali/fungujete vy, keď je vonku tak strašne horúco a hneď vedľa vás je bazén, ktorý vás zaručene osvieži 🙂
Ďakujem za každú odpoveď. 🙂

zipsy
16. jún 2011

ja som sa kupala, v jazere ... zalezi to podla mna od toho, ci si uz predtym mavala nejake mikozy, alebo nie, ak si nachylna na vytoky, tak ich mozes dostat aj teraz v tehotenstve... tak som pocula ja.

barchee
16. jún 2011

ja som mávala mykózy z bazénov, vyhýbam sa im preto a určite by som tehula do bazénu nešla, šak sú tam všelijaké hnusnosti vo vode a odkedy predomnou jedna teta povedala, že sa kúpala v bazéne s pásovým oparom 😠 , tak odvtedy sa mi verejné bazény na totálku zhnusili 🤐 nikdy nevieš aký nezodpovedný človek sa tam mohol kúpať...určite by som to neriskla 😒

tomika
16. jún 2011

Ahoj,ja som rodila v septembri,v auguste sme boli tiež v Šturove,ale len som ležkala pod slnečnikom..Je suhlasim s @zipsy ked si predtym mávala mikozy tak to radšej neriskni.

adka7755
16. jún 2011

Štúrovo?? je to samo o sebe na veľkú možnosť nejakej nákazy pri tom kvante ľudí pre bežného človeka a nie to pre tehotnú ženu. ovlažovať sa, to áno ale pobudnúť dlhšie v tom bazéne by som asi neriskla.

alexandrag1
16. jún 2011

Ahoj,ja som sa pocas tehu kupala a tiez v sturove,ale nie v tych teplych ale v tom studensom...do tych teplych som sa bala 🙂

gabriellka
16. jún 2011

my ideme bud.týždeň na vadaš a určite sa ovlažím. nebudem vysedávať v bazénoch, ale určite si zaplávam v plaveckom a ovlažím sa aj vo vlnovom. ak si lahko nachytala mykozy, tak je to určite riziko, ale ja som to v bazéne asi ešte nedostala aj keď riziko tam je. okrem toho si myslím, že tam tá hygiena je 100% -tná, veď vodu menia každý druhý deň. A tehotným sa plávanie odporúča 😉

stanislavao
16. jún 2011

toto je podla mna individualne. jednemu kupalisko neublizi, druhy moze dostat nejaku mykozu. ja som sa kupavala do 7 mesiaca. voda mala cca 30-31 stupnov a nebolo mi z toho nic.

tosomja
16. jún 2011

Ak ti poviem, že som bola v bazéne u nás v Trebišove každý deň celé leto, asi mi neuveríš...a tri dni pred pôrodom som sa kúpala v našom bazéne, kde bola ešte trošku chladnejšia voda, lebo sme ho práve kúpili a napúšťali, nič mi nebolo, mám zdravú dcérku a ona tiež miluje vodu.

martuska75
16. jún 2011

Ja som sa ako tehotná kúpala hlavne doma, kde viem čo je v tom bazéne resp. potom v morskej vode, vraj tá je lepšia čo sa týka mykózy. Na dovolenke som neodolala a išla som si na rýchlovku zaplávať, ale potom rýchlo von z plaviek a osprchovať. Ale hlavne som si ked tak len máčala nohy na kraji bazéna. A pre istotu som rátala aj s mykózou a mala som všetko pre tento prípad zo sebou. Ale bazén tam mali v 100% stave (furt ho drhli) čo sa mi aj potvrdilo, lebo som nič nechytila a to som fááákt náchylná. Na verejných kúpaliskách s milión ludmi by som to určite neriskla. Inak ak neodoláš, tak odporúčam len na rýchlovku, potom hned von do suchých plaviek, žiadne drhnutie sprchovými gélmi (len čistá voda) a prevenívne hodiť femigel - mám to vyskúšané 😉

salma22
16. jún 2011

ja som tiez v prvom tehu chodievala na plavaren, kupalisko a nic mi nebolo .....na tom to svete uz nieje nic co cloveku neublizi .....takze je to jedno jasne ze treba pouzit potom aj intim mydelko podla mna mozes bez problemov musis len ty vediet ci si nachylna na take choroby zo ,,spolocnej vody´´

brulka
16. jún 2011

riesila som tuto dilemu minule leto a nakoniec sa rozhodla ze nebudem nic riskovat. velke percento predcasnych porodov je kvoli infekcii. aj kamaratke praskla voda v 31 tyzdni. dcerka je nastastie zdrava a vsetko dobre dopadlo ale sranda to nebola. a nikdy sa nedozvie z coho tu infekciu dostala.

podla mna kupanie na verejnych kupaliskach a taktiez na jazere nie je na 100% bezpecne. nevravim ze riziko je velke, myslim ze skor mensie. ale ja som nechcela riskovat ani 1 ani 2 percenta ze by som nieco pokazila vlastnym pricinenim.

nakonies som si chodila iba mocit nohy z mola a ovlazovat som sa chodila do sprchy a bola to tiez celkom zabava robit spolocnost muzovi, priatelom, byt stastna tehulka a uzivat si spolocne pekne leto 😵 ved je to len jedno leto a to nasledujuce si uz uzijes s tvojim drobcekom, bude to fantastickeeee 😵 😵 😵 moja mala prave sedi v nafukovacom bazeniku a clapoce a dzavoce naaadhera 😉

zuzka1008
16. jún 2011

ja som sa toho pôžitku z opatrnosti vzdala aj tak sme mali pekné leto 🙂

danielita13
16. jún 2011

no som vas zbadala na fore, tak ja som bola tehu minule leto, a kupala som sa , po konzultacii s mojou lekarkou, okrem teplych kupelov, som normalne plavala, pouzivala som kapsule gynkokaps, ktore sa vkladaju, a potom tampon, hned po vykupani, tampon von a vsetko bolo o.k. nemusis sa toho vzdat 😉

carmen86
16. jún 2011

ja som sa v pohode kupala na kupaliskach a nemala som nikdy ziaden problem ani mykozy takze v pohode tam vlez ak nemas nejake problemy 😉

anjelicek26
16. jún 2011

Po epidemii slintacky z kupka na Tehelnom poli tusim dva roky dozadu nechodim s ani s detmi, nie to tehotna... ked tak tecuca voda, prirodne jazera... niekde, kde to proste neni masovka v teplej vode...alebo vytiahni domaci bazenik 🙂

evickapooh
16. jún 2011

nejedna sa len o mykozu ,mozes tam dostat aj bakterialne infekcie pohl. organov [ureaplazma,mykoplazma,streptokokky,E. coli,Proteus ..atd],rozne kozne ochorenia,a suhlasim s brulka ze velke percento predc. porodov je kvoli infekcii.neoplati sa to riskovat,....rozhodne neodporucam a vobec nie Sturovo!

stvura
16. jún 2011

no ja som plavala do osmeho mesiaca a s malym sa tmolila aj po termalnom este tyzden pred porodom. Naozaj, ako pisal niekto vyssie zalezi od teba, ci si citliva, ako znasas teplo, spinavu vodu a pod. {ja som dieta odchovane na Vahovej vode, takze dokonala imunita 😉 }

veronicka1901
16. jún 2011

Dievcata a aky plavecky styl je najvhodnejsi v tehotenstve? Inak, my sa tiez o dva tyzdne chystame do Sturova, som vo stvrtom mesiaci a to kupanie budem prevadzkovat len s mierou a v studenych bazenoch. Chcem si zobrat viacero plaviek (este sa do nich zmestime :D) a hned sa prezliect do suchych. V utorok mam poradnu a chcem sa este poradit s lekarkou, ake preventivne opatrenia by som mala uskutocnit 🙂. Prinajhorsom budem pod slnecnikom so zakrytym bruskom, citat knihu 🙂.

mirkita
16. jún 2011

ja som sa straaaasne chcela kupat ked som bola tehu, voda ma nenormalne pritahovala...ale bazeny vseobecne nemam rada, radsej prirodne jazera
ale raz som neodolala a na dovolenke som sla do hoteloveho bazena a kupala som sa aj v termalnych bazenoch v Rajeckych Tepliciach a tam bolo viacero tehuliek...
podla mna zalezi od toho ako sa citis, co ti hovori intuicia a urcite by som to poistila tamponom...ja som nemala ziadne problemy (mykozy) predtym ani potom, plavanie mi spravilo dobre na chrbat a vzdy som sa isla hned osprchovat a osusit...

zuzkat1
17. jún 2011

podla mna nie, to bolo prve co mi dr zakazal kvoli moznym infekciam, takze ja som sa cele leto ani len neomocila...

gazovicka
17. jún 2011

skus si kupit anionove vlozky, ktore by mali ochranit pred akymikkolvek mikozami a dat si plus tampon a podla mna na chvilku sa ovlazit do vody a na chvilku zaplavat mozes.... tieto dve veci na tu chvilu by ta mali uchranit

ivirk
17. jún 2011

wera.g ja som mala rovnaku dilemu, pytala som sa nato lekarky - gynekologicky, povedala ze v tom nevidi problem akurat sa vyhnut kupaniu v prirodnych vodach (jazerach, priehradach,..) a v bazenoch s teplou alebo prilis studenou vodou. Okrem toho odporucila tampony vazelinove - vobec neprepustia vodu - teda ani nic ine co v nej moze byt🙂 Takto sa kupat chodievam a nemam ziadny problem, teda zatial som nemala. tie tampony su znacky Senta a dostat ich v Bille. no a konkretne ku termalnej vode - v ziadnom pripade!! Ja pracujem v kupeloch takze o tom viem svoje...

lucka1987
17. jún 2011

ja aj ako netehu som mala obavy z mykoz a z verejnych bazenov 😅 a teraz ako tehu... no aj by som sla.. ale nikdy na to nie je cas a nie je s kym.. takze ak nepojdem alebo pojdem na prirodne sa len tak osviezit, nebude to vadit... je to individualne, ako si zvyknuta.. niekto len vleze do bazena a dostane nejaku infk, a niekto sa v nom moze kupat cele leto a nic sa nestane...

montinka
17. jún 2011

tak ja som dostala mykozu asi pred piatimi rokmi a to som tehu nebola a priznam sa odvtedy som do bazena nevliezla,ci som tehu bola alebo nie. ale urcite by som nesla ako tehotna,aj ked niektore baby nemusia dostat nic ine ano, ale riskovat by som neriskovala. 😉

irriss
17. jún 2011

Jelikoz mam velmi negativni zkusenost z koupaliste v Praze.kde jsem pred lety videla neco, co nejde ani popsat...zvolila bych v tehotenstvi max. "brouzdaliste" - t.j. misto, kde se dospelak nemuze "ponorit"... 😉

burina111
17. jún 2011

tak ja som počas oboch tehu na kupalisko chodila, posledne som bola 2týždne pred pôrodom, ale nikdy som sa do vody nenamáčala, maximálne tak po kolená a iba som si poliala chrbát, ruky a skôr som tam ležala na deke v tieni. bála som sa infekcií a podobne

dominka11
17. jún 2011

ja som sa v tehu kupala len v mori, alebo v našom bazene...na verejnych som sa bala...

egyptanka
17. jún 2011

Tampon pocas tehotenstva??? To co je preboha za radu??? Ja som sa kupala v normalnom plaveckom bazene, plavanie pocas tehotenstva sa aj odporuca kvoli odlhaceniu zataze na kosti a prospieva chrbtici. Co sa tyka mykoz, pokial po kupani sa osprchujes, vymenis plavky tak sa nemas coho obavat.

siusinocka
17. jún 2011

ja som sa kúpavala asi do 30 týždna - s tamponom a bez problémov.. záleží od toho kde a aký je bazén... a koľko ,,dôchodcov" sa tam vymáča...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre