Špinenie na začiatku tehotenstva - čo môžem preventívne užívať?

Zodpovedané
17. sep 2022

Dobrý deň,

mám pozitívny tehotenský test, dnes som 4+2, začalo mi slabohnedé špinenie. Otehotnela som prirodzene. Mám však obavy, nakoľko som absolvovala už niekoľko IVF, KET a vždy keď sa mi podarilo otehotnieť, prišlo špinenie až kým som nepotratila.

Moja gynekologička neordinuje, má dovolenku - preto sa obraciam na Vás. Mám doma Progestanelle, Duphaston, Ascorutin, Kanavit, Anopyrin, …

Čo z toho môžem preventívne nasadiť až do návštevy Dr.?

Ďakujem.

Dobrý deň,

nasaďte si Duphaston 3x1, Ascorutin 3x1. Ak by sa špinenie zosilnilo, tak si môžete nasadiť Kanavit, predpokladám, že máte doma kvapky (10kv. 2x denne). A oddychujte.

Kontaktujte svojho ambulantného gynekológa.

Držím palce!

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník