Sú moje prietoky zlé?

Zodpovedané
19. feb 2022

Dobrý deň,

v 31. týždni + 2 dni som mala poradňu, kde bábätku bola nameraná hmotnosť 1 650 g. Doktor povedal, že všetko je v poriadku, ale musela som prísť na kontrolné CTG o 3 dni. Dnes som bola na kontrolné CTG. Som v 31. týždni + 5 dní. Na CTG sa doktor vyjadril, že je super. Robil mi USG, kde kontroloval prietoky. Vravel, že všetko je v poriadku a aj placenta zodpovedá GT. Sú tam vraj nejaké zmeny. Vraj na tento týždeň to je normálne a tie zmeny popisoval ako nejaké biele bodky.

Pri prietokoch pozeral aj nejakú tabuľku. Všetko je ok a prietoky sú 75. Predpokladám, že myslel hodnotu 0,75 čo je vraj v norme. Je to hraničná hodnota a mám prísť na ďalšie CTG o týždeň.

Mám sa obávať?

Sú tie hodnoty veľmi zlé?

Zvykne sa to upraviť?

Z čoho to môže vznikať?

Od 35. týždňa si mám začať pichať aj Fraxiparine, keďže mám diagnostikovanú mutáciu faktoru V Leiden heterozygot. Chodím na pravidelné kontroly na hematológiu. Doteraz bolo všetko v poriadku a začínam mať obavy, či to nesmeruje k horšiemu. V hodnotách sa samozrejme nevyznám, preto by som bola rada za každú odpoveď.

Ďakujem

Dobrý deň,

prietoky budú alebo teda by mali pribúdajúcim týždňom gravidity postupne klesať. Na daný týždeň sú hraničné, ale netreba sa obávať, o týždeň môžu byť už v poriadku. Odsledovať to ale určite treba.

Pokiaľ by bolo niečo v neporiadku, určite by Vás p. doktor upozornil a prípadne odoslal na hospitalizáciu.

Sledujte si pohyby plodu a ak by sa Vám niečo nepozdávalo, vyhľadajte ambulantného gynekológa alebo gynekologickú pohotovosť. Hlavne ale buďte psychicky v pohode a zbytočne sa neobávajte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník