Prietoky v 33. týždni

jaju_ska
24. aug 2015

dobry den. Prosim vas stretla sa z vas uz niektora s takymto problemom? V 32.tt mi doktor na 3D nameral prietoky RI 0,81 povedal "nie je to optimalne ale nie je to ani katastrofa" a prepisal mi magnezium a o dva tyzdne kontrolu. Avsak tri dni na to som mala svoju klasicku poradnu v ktorej som uz bola v 33. Tt kde doktorka ked si vsimla zaznam od tohto pana doktora mi hned prietoky kontrolovala (magnezium som si dala len jeden den viac som nestihla) Namerala RI 0,80 a hned ma poslala na hospitalizaciu. Pri prichode do nemocnice mi robili prietoky hned cize rozdiel cca dvoch hodin a prietoky boli RI 0,77. Doktor skonstaloval ze kedze ma moja doktorla odoslala na hospitalizaciu on nebude proti jej rozhodnutiu robit. V nemocnici som bola tri dni na magneziovych infuziach a vypytala som sa domov kedze nemocnicu zle znasam a ani som nespala ani nejedla. Pri prepusteni mi urobil kontrolu s vysledkom RI 0,79 oznacil to ako zhorsene prietoky. Idem na poradnu uz na miesto kde budem rodit, takze cakam ako dalej rozhodnu tam. Mam normalme mnozstvo plodovej vody aj plod na svoj tyzden zodpoveda velkostou. Ctg je v poriadku. Neviete cim moze byt zapricinene ze takto sa meni hodnota tych prietokov? Ako to moze plodu ublizit? V jednej ceskej studii som nasla ze pre 32tt ke hranica do RI0,79 preto nerozumiem preco moje uz boli podla doktorky vysoke. Som z toho v depresiach ;( jeden pan doktor sa dokonca v diskusnom fore vyjadril ze pokym je normalne mnozstvo plodovej vody a plod nezaostava v raste a nema anomalie nemaju sa ani prietoky vysetrovat, jedine pri extremnych hodnotach ukoncit tehotenstvo. Uz neviem komu a comu verit ked tolko doktorov ma rozdielne nazory. Dakujem za kazdy nazor radu a skusenost

nevenka
24. aug 2015

no ja skusenosti nemam, a nie som ani lekar...toto je otazka prave na lekarov - mali ti vysvetlit, co to znamena pre babatko a pre teba, preco ta plasia a tak...treba sa ich asi agresivnejsie pytat, ja raz nechapem, ako mozu byt taki, ze nic nevysvetlia. Podla mojho laickeho nazoru pri merani prietokov ide o to, aby bola v norme vyziva babatka, ci uz meranie prietokov cez pupocnik alebo prietoky v mozgu - aby babo malo dostatok zivin, kyslika a tak...ak nie je babo dostatocne vyzivovane, tak sa rozhoduje o postupe, teda niekedy ide aj o vyvolanie porodu...ciste laicky a subjektivny nazor...pytaj sa a nedaj sa odbit, ide o zdravie a zivot tvojho babatka, drzime palce!

simsalabim
24. aug 2015

@jaju_ska ja som mala zle prietoky a postupovali podobne, najpr magnezium, potom kontrola, ked sa to nezlepsilo, lieky az do porodu. Pupocnou snurou ide dietatku vsetko potrebne, preto by mali byt v poriadku.

jaju_ska
autor
24. aug 2015

@simsalabim prosim ta a rodila si v termine alebo nejak extra skor?

simsalabim
24. aug 2015

@jaju_ska rodila som v 42. tyzdni 😉 lieky prietoky upravili a malej sa nechcelo von. Predcasny porod indikuju iba ked je babo v tiesni, ak su vysledky stale horsie. Liek sa volal na O, tusim oxyfilin alebo nieco take.

jaju_ska
autor
24. aug 2015

Ten dali aj mne teraz. Ale kedze mam dost plodovej vody a mala zodpoveda svojmj veku vahou tak preto nerozumiem preco je ten prietok zly. No a uz vobec nerozumiem ako sa sam upravil za tyzden z 0,81 na0,77

simsalabim
24. aug 2015

@jaju_ska neviem, viem iba jedno, a to, ak prirtoky nie su ok, babatku hrozi poskodenie. Ja som svojmu lekarovi vzdy doverovala...povedal, ze treba lieky, tak som ich brala. Pri kontrole povedal, ze krasne zabrali, tak som sa tesila s nim. Drzim ti palce .

sense
24. aug 2015

bola som kontrolovana kvoli protilatkam na prietoky casto, nikdy to nebolo ideal ale nie ani katastrofa u mna vyvolali porod hned ako som vstupila do 38tt, mala uz nebola vyzivovana...hlavne sa nestresuj ...keby nieco nie je v poriadku tak lekari zakrocia...

diana20
25. aug 2015

Baby, ja som v 35. týždni.. Je normálne, že mi ešte nerobili prietoky? Aspoň o tom vôbec neviem, ani hentaké hodnoty nemám nikde zaznačené, ani mi o nich nehovorili.. Nič..

nevenka
26. aug 2015

@diana20

ja neviem, pamatam si, ze posledne sono u mojho dr. bolo v 35-36.tt, tam robil aj prietoky cez pupocnik a v mozgu, potom som zacala chodit na kontroly do nemocnice a tam robia klasicke CTG, aj sono si doktor spravi, ja mam zazmluvneneho, momentalne som 39.tt...takze oni to asi robia, ale ak je to ok, tak na to neupozornuju...zeby?...neviem teda... 😕

sense
26. aug 2015

@diana20 lrietoky sa urcite robia vzdy pri velkom sone pozri ci nemas niekde poznacene doppler....ak je vsetko o.k tak zrejme na to neupkzornuju....

diana20
26. aug 2015

@nevenka neviem, lebo mne môj doktor nič nehovorí, som z neho na nervy a fakt to nemám nikde zaznačené.. Posledné sono mi robili v 30. týždni..
@sense nemám to nikde.. No nič, 36. týždeň už skoro mám a potom pôjdem do nemocnice k doktorovi, ten ju určite urobí všetko čo treba. Neviem aj ako sa meria bábätko, ale čo som čítala, tak sa má merať hlavička, nožičky a bruško a môjmu bábätku doktor ani raz bruško nemeral. Kamarátke aj hmotnosť bábätka približnú počítajú.. Mne vôbec, ja o tomto nič neviem, že koľko asi približne váži moje bábo podľa jeho rozmerov.. Iba podľa tabuľky na internete.. Teším sa k inému doktorovi..

sense
26. aug 2015

@diana20 ael tie tri vlastne zatial dva velke ultrazvuky si mala ci? a to v knizke nemas nic zaznamenane

izabela333
26. aug 2015

@diana20 neboj sa a nestresuj sa...určite máš všetko v poriadku. Doktor vie určiť, či bábätko zodpovedá týždňu tehotenstva aj pomocou gravidogramu - čiže výšky maternice. Mne napr. v prvom tehotenstve nemeral doktor prietoky ani raz...Povedal mi, že keď sa potom chodí na monitor (od 36.tt) a CTG je v poriadku, tak je to postačujúce.

renata1981
26. aug 2015

Ahojte.Som tu nova,chcela by som sa opytat.Menzes som mala 16.8.trval 5 dni.Vcera 25.8. sme sa s priatelom milovali.Chcem sa opytat mohla som uz mat plodny den.Ciklus mam poslednou dobou nepravidelny 26-30 cca.Dakujem za vase odpovede

diana20
26. aug 2015

@sense mala som už tri sona, ale v knižke v kolónke RI nemám ani raz nič.. Ani ako doppler tam nič nie je.. Mám tam polohu placenty a veľkosť hlavičky a nožičky.. To je všetko..
@izabela333 a to čo je gravidogram? Ako sa zisťuje výška maternice? To som ani nevedela, že kontrolujú výšku maternice.. 😝

vierka0
26. aug 2015

@jaju_ska ja mam so zlymi prietokmi osobnu skusenost, v 29tt mi zistili male zaostavanie rastu mojej dcery a poslali ma do nemocnice..nasadili mi lieky na rozsirenie ciev a tiez mg. Nepomohlo, prietoky sa tiez hybali cca na tychto hodnotach, v nemocnici mi cca dva-trikrat tyzdenne robili kontrolu prietokov aj rastu dietata, tiez sa kontroluje ci je doatatocne vyzivovany mozog a ci ma este dost zivin..kedze dieta kazdym tyzdnom ma zvysene naroky na vyzivovane, a samotna hodnota prietokov sa nemenila, malicka zaostavala v raste stale viac a viac, nakoniec sa rozhodlo o ukonceni tehotenstva v 34tt..v tom case bola velkostne ako iba na 31tt..lekar mi raz povedal, ze ak to nie je napriklad zauzleny pupocnik resp. len nejaka fyzicka kratkodoba prekazka, tak sa tie prietoky nezmenia, konkretne pouzil prirovnanie ku chladnicke, ze ak raz mam malu chladnicku, tak tam viac jedla nenapcham 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre