Sú slabšie bolesti v podbrušku v 9. mesiaci normálne?

Zodpovedané
19. nov 2022

Dobrý deň,

v poslednom čase mávam bolesti v podbrušku. Bola som pred 2 týždňami na jednom CTG, v pondelok na ďalšom, v utorok poradňa, všetko O.K., len som otvorená na špičku prsta a mám krčok 1,5 cm. Nie sú to neznesiteľné bolesti, len také pnutie alebo viac menej nepríjemné pocity, ktoré ma znepokojujú, ale dávam si pravidelne ešte magnézium, najmä na noc, aby sa nestupňovali.

Chcem sa spýtať, sú podľa Vás takéto bolesti, aj keď slabé, v tomto štádiu ok?

Nie sú stále, ale keď sa objavia, tak trvajú vkuse, dajme tomu 2 - 3 hodinky, nie sú že 10 minút a potom zas ako poslíčkovia. Len sa obávam, že prečo to mám, možno je to len proste bežné v tehotenstve na konci.

Ďakujem.

Dobrý deň,

neviem, v ktorom týždni presne ste aktuálne, ale po 36gt. je už úplne kontraproduktívne užívať Magnézium. Raz porodiť predsa musíte a aj poslabšie pobolievanie podbruška je maličkým krokom, ktorým sa blížite ku koncu.

Bolesti a rôzne menej príjemné pocity sú už bežnou súčasťou konca tehotenstva.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník