Sú to poslíčkovia alebo kontrakcie?

Zodpovedané
30. jún 2022

Dobrý deň prajem,

v pondelok som bola na poradni u svojho gynekológa. Som v 30 tt, povedal mi, že mám krčok 3 cm, predpísal mi Utrogestan, nakázal mi kľudový režim a budem mať častejšie kontroly. Avšak ja mám každý deň bolesti v podbruší, niekedy trvajú aj hodinu vkuse. Nie sú to vyslovene kontrakcie a nesilnejú. Dnes ma však bolí skoro celý čas podbrušie a občas cítim aj kríže. Chvíľku som mala aj menštruačné bolesti ale tie rýchlo prešli.

Neviem či sa znepokojovať a ísť na pohotovosť?

Alebo sú to poslíčkovia?

Len sa mi nezdá, že bolesti trvajú tak dlho, no intenzita je rovnaká.

Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

v každom prípade bude dobré vyhľadať gynekologickú pohotovosť.

Vyšetria Vás a minimálne budete kľudnejšia.

Okrem Utrogestanu užívajte aj Magnézium a kľudne v dávke 2tbl. 3x denne. Pite veľa tekutín a oddychujte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník