Sú toto dôvody na sekciu?

Zodpovedané
9. jún 2022

Dobrý deň,

v lete čakám bábätko (som 28 tt) a trošku sa obávam pôrodu. Chcela by som ale rodiť prirodzene, no pre moje zdravotné problémy, či nebude vhodnejšia sekcia:

  • astma
  • operácia očí (laserom korekcia zraku cca 15 rokov dozadu), ale už zase nosím okuliare
  • mierne posunuté platničky L5-6, S1
  • som po cholesystolitiáze
  • tlak a ostatné zdravotné záležitosti mám v poriadku a ani iné operácie som nemala

Ešte nechodím do nemocnice do poradne, tak neviem názor pôrodníka na to.

Ďakujem.

Dobrý deň,

k jednotlivým diagnózam a k spôsobu vedenia pôrodu by sa mali vyjadriť špecialisti.

Avšak ak sa nejedná napríklad o komplikovanú ťažko kontrolovateľnú astmu, závažné postihnutie chrbtice, silné dioptrie, atď, tak dôvod na sekciu nevidím.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník