Sú uvedené hodnoty štítnej žľazy bezpečné pre dieťa v brušku?

Zodpovedané
10. sep 2021

Dobrý deň,

som v 14. týždni tehotenstva a na endokrinológii mi bol zistený zhoršený krvný obraz. Dávka Euthyroxu sa mi zvýšila. Kontrola má byť až po šestonedelí.

Sú uvedené hodnoty bezpečné pre dieťa, keďže som objednaná najbližšej až po pôrode?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri hodnotách TSH nad 2,5 mIU/l sa v tehotenstve indikuje endokrinologické vyšetrenie s následným predpisom Euthyroxu v rôznych dávkach, ktoré určí endokrinológ.

Kontroly sa doporučujú minimálne v každom trimestri raz a následne po pôrode.

Vo Vašom prípade by som tiež začala so substitúciou železa.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník