Sú vysoké hodnoty štítnej žľazy v tehotenstve nebezpečné pre vývoj dieťatka?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

som v 12. týždni a dnes som dostala výsledky. Mám vysoké hodnoty Anti-TPO 1000,00 a TSH 0.004.

Je to vážne?

Môže to ublížiť bábätku?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne sa jedná o autoimunitné postihnutie štítnej zľazy. Otázky k ochoreniu štítnej žľazy smerujte na svojho endokrinológa. Je potrebné sa čím skôr zaliečiť podľa inštrukcií endokrinológa a následne by malo byť všetko v poriadku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník