Hormonálny profil a vysoká hodnota protilátok anti TPO

andrea_r016
17. júl 2020

Ahojte, potrebovala by som poradiť. Gynekologička mi robila hormonálny profil. Všetky výsledky mám v norme až na 1 výsledok. Mám vysokú hodnotu protilátok anti TPO a to 125. Poslala ma aj na endokrinológiu. Robila mi aj vyšetrenie HYFOSY a výsledok je, že všetko mám priechodné. Chvalabohu, čo som aj rada. Chcem sa opýtať či mala niektorá takto vysokú hodnotu protilátok a aj napriek tomu sa jej podarilo otehotnieť. Gynekologička vravela, že to nemá vplyv na tehotenstvo a že to mi len preliečia. Avšak sama tomu nemôžem nejako veriť.

greta2017
17. júl 2020

boze moj to ani nie je mozne... presne v tomto momente riesim aj ja anti TPO. Ja mam sice hodnotu 10,07 ( netusim ake su to jednotky) ale dobre je ak je to menej ako 0,60 IU/ml - netusim CO TO JE ? ale mne dnes volala endokrinologicka ze mam hormony stitnej zlazy v poriadku (som v 8tt) ...ja absolutne netusim preco potom tato hodnota mi vysla cez 10 ☹

stanzi
18. júl 2020

Anti TPO su protilatky proti stitnej zlaze a znamenaju chronicky zapal stitnej zlazy (autoimunitne ochorenie).

@greta2017 Ano, je mozne mat vyssie anti TPO a aj napriek tomu mat hormony stitnej zlazy v poriadku, ja to tiez tak mam 🙂 Znamena to ze aj napriek protilatkam stitna zlaza zatial pracuje dobre.

ziabronozka
20. júl 2020

Ja mám hodnotu 1 300U/ml.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre