Sú vysoké ozvy v 37. týždni nebezpečné?

Zodpovedané
21. feb 2022

Dobrý deň,

som v 37. týždni a dnes na CTG som mala vysoké ozvy plodu. Hneď ako ma napojila na CTG, tak stále pípalo a malý sa dosť hýbal. Pred CTG som mala raňajky a šumivý multivitamín. Ležala som na chrbte, pričom ja vôbec nie som zvyknutá ležať na chrbte. Ani doma tak neležím a ani nespím. Malý mal tep 185.

Potom som poprosila sestričku, či si nemôžem ľahnúť na pravý bok ako som zvyknutá spať. Malý sa ukludnil a mal tep 155. Predtým mal vždy tep 140 a CTG ukážkové. Dala mi číslo do nemocnice, že sa mám na zajtra objednať.

Je takýto tep nebezpečný?

Čo môže byť príčinou, že to takto vyskočilo?

Aký bude postup lekárov, ak mi bude opäť nameraný takýto tep?

Hrozí mi predčasný pôrod?

Ďakujem

Dobrý deň,

vysoký tep mal maličký pre vysokú pohybovú aktivitu. Je to rovnaké ako keď bežíte, aj Vám sa tep zrýchli. Pravdepodobne sa mu nepáčila poloha na chrbte.

Nie je ale na škodu CTG v krátkom čase skontrolovať. Rovnako je vhodné skontrolovať prietoky v pupočníku. Neobávajte sa, pokiaľ by ste aj museli rodiť, už je dieťatko dostačne zrelé.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník