Súvisia zápaly močových ciest s hladinou hormónov?

Zodpovedané
2. mar 2023

Dobrý deň,

posledný rok mávam veľmi často zápal močových ciest. Riešim to u urológa, ale testy mám v poriadku. Všimla som si, že vo väčšine prípadov sa zápal prejaví počas ovulácie (pálenie a rezanie pri močení, niekedy svrbenie).

Je možné, že by tieto zápaly mohli súvisieť napríklad s hladinou hormónov?

Dá sa s tým niečo robiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ sú výsledky od urológa v poriadku, tak je možné, že sa jedná o gynekologický problém. Preto by som doporučila vyhľadať ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a navrhne liečbu podľa výsledkov.

Bez vyšetrenia Vám žiaľ neviem poradiť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník