Účinkuje Utrogestan na kontrakcie a tvrdnutie buška?

Zodpovedané
1. júl 2022

Dobrý deň prajem, pani doktorka,

mám takú dilemu. V nedeľu som bola na pohotovosti kvôli častému tvrdnutiu bruška. Magnézium užívam, tak mi na pohotovosti zmerali krčok 38 mm, že v poriadku, a na pásoch ctg zachytené dve kontrakcie do 50 tor. Lekárka mi prepísala ešte k tomu Utrogestan na vkladanie večer. Včera som bola u svojho gynekológa ten zmeral krčok. Dĺžka rovnaká a ctg zachytené tri kontrakcie. Môj gynekológ povedal, že zvýšiť magnézium a Utrogestan nemusím brať, tak teraz neviem čo robiť. Čítala som, že Utrogestan vie aj zrelaxovať maternicu tak neviem, či to užívať alebo nie, keď jeden lekár povie tak, ďalší inak. Som v 30 tt. Kľudový režim dodržujem, bruško tvrdne aj v kľude niekedy, niekedy len keď vstanem a pri zmene polohy.

Účinkuje priamo Utrogestan na kontrakcie a tvrdnutie?

Nechcem nič zanedbať ale ani brať zbytočne, tak skutočne neviem čo robiť.

Ďakujem.

Dobrý deň,

ja by som tiež doporučila jeho užívanie. Má vplyv aj na relaxáciu maternice a tiež pôsobí priaznivo aj na krčok. Magnézium by som doporučila 2 tbl. 3x denne. Kľudový režim a dostatok tekutín.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník