Urobí mi gynekológ preventívnu prehliadku počas užívania Norethisteronu?

Zodpovedané
14. aug 2021

Dobrý deň,

mám absolvovať preventívnu prehliadku zrovna v dobe, keď budem doberať Norethisteron. Keď som brala Norethisteron pred 7. rokmi, tak to bolo bez problémov, špinenia. Teraz však môže sa stať, že budem špiniť.

Vyšetrí ma lekár, alebo bude lepšie sa preobjednať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ začnete špiniť, v tom prípade cytológiu nie je vhodné odoberať pre možné skreslenie výsledkov.

Inak v rámci užívania Norethisteronu problém v odbere cytológie nevidím.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník