V ktorom týždni mám navštíviť gynekológa za účelom potvrdenia tehotenstva?

Zodpovedané
8. júl 2021

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 7.6.2021. Tehotenská kalkulačka mi ukazuje, že som v 4. týždni plus 3 dni.

Kedy mám prvýkrát navštíviť gynekológa?

Ďakujem

Dobrý deň,

ideálne je navštíviť gynekológa pri 2 týždne meškajúcom menzese. V tom období by mal byť viditeľný plod a aj akcia srdiečka.

Nepoznám však Vaše predchorobie - či sa na niečo liečite, potraty v anamnéze, preto kontaktujte svojho gynekológa a dohodnite si s ním termín kontroly.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník