Výpočet týždňov

9. aug 2023

Ahojte,
Nájde sa tu žienka ktorá vie ako sa tie týždne počítajú a poradi mi? 😁
Podľa menštruácie mi mudr. vypočítala, že som 6+1. ( to bolo v pondelok).
Každá tehotenská kalkulacka mi ukázuje niečo. Keď som našla IVF kalkulačku tak podla tej som dokonca až v 8.tyzdni.
Menstruacia bola 19.juna. Nepomylila sa ? Chcem si to správne nastaviť v mojej appke 😁
Ďakujem za ochotu poradiť 😊

danielinda
9. aug 2023

Ahoj, ak bol prvy den poslednej ms 19.6., tak si dnes podla ms 7tt+2, co je 8.tyzden. Do appky sa zadavaju prave taketo udaje, ako prvy den poslednej ms a dlzka trvania cyklu a appka ti to sama vyrata.

autor
9. aug 2023

@danielinda ďakujem. Viem ze to appka vyráta ale ukazuje mi to iný dátum ako mi povedala mudr. Takže sa sekla o týždeň? Ona tiež použila na vypovet nejaký kalendár v telefóne 😁

lusiasali
9. aug 2023

Neupravila to podla velkosti plodu? Vtedy by ti mohla dat aj iny tenrmin.

autor
9. aug 2023

@lusiasali žeby? To neviem až doma som si to všimla v papieroch.
Mam tam: 6+1 dľa CRL zodp.
(To crl viem ze je velkost v mm) . Takže to neudala týždne ale veľkosť plodu?

autor
9. aug 2023

@lusiasali takže je o týždeň pozadu?

ukulela
9. aug 2023

"kalendarovy" termin je podla poslednej menstrucie.
druhy termoin byva podla velkosti plodu - oni sa mozu roznit a aj sa roznia, pretoze plod nerastie podla tabuliek. doktorka sa nepomylila, ale napisala udaj, ktory je podla tabuliek.
tie datumy sa roznia preto, lebo zena moze mat posunutu ovulaciu (nie v strede cyklu, ale skor aj neskor) a v tak skorom stadiu znamena v raste babatka jeden tyzden vzdy velky skok. neskos sa to ustali. ja som pri starsom mala rozdiel 10 dni podla ms a podla sona.
nerob z toho paniku, problem by bol, keby si podla ms mala byt v 10tom tyzdni, mala ukazkovy 28 dnovy cyklus s ovulaciou v strede cyklu a podla sony by si bola v siestom ci siedmnom tyzdni.

autor
9. aug 2023

@ukulela chápem, čo sa týchto posunov týka to sa u mna urcite nestalo keďže je to z IVF a vieme kedy sa co udialo na minutu presne 😁
Ale teda počkám na ďalšiu kontrolu, vtedy mi povedala ze to vypadá dobre takže snáď len nebude "tabulkove" a všetko bude OK 🙂

anavixy
9. aug 2023

Tak ale ked je to IVF tak nema zmysel to pocitat podla poslednej MS, ci mylim sa? Podla MS sa to pocita ked predpokladame ze ovulacia prebehne cca dva tyzdne po nej tym padom realne doeta rastie iba 6 tyzdnov, hoci udane je ze si v 8tt (tehotenstvo vlastne netrva 40tt ale len 38😃). Takze podla mna lekarka sa spravne riadi CRL ktore zodpovedá 7tyzdnu (6 ukoncenych tyzdnov a jeden den zo siemdeho, teda siedmy prebiahajuci). To ci to sedi s realnym datumom oplodnenia cestou IVF si uz vyratas lahko…

rurutiax
9. aug 2023

@anavixy Aj po IVF sa počíta termín podľa poslednej MS.

mimuska328
9. aug 2023

Mne to minule vysvetľovala kamoška že ona sa to ráta inak podľa doktora že vlastne začínaš 0+1tt nie 1+1tt čiže doktorka ti to povedala správne to apka počíta zle..

anavixy
9. aug 2023

@rurutiax aj ked sa nevklada presne vstrede cyklu? Ci to sa tak robi aby to sedelo?

autor
9. aug 2023

@anavixy teoreticky by to mohlo byt narovnako, lebo vklada sa podla ovulácie, robí sa to tak aby sa to podobalo prirodzenému pocatiu.

barcinka13
9. aug 2023

Ahoj, posielam link kde sa dá zadať aj dátum ivf transferu. https://www.calculator.net/pregnancy-calculator... Akože nie som si ista, ale podľa mňa sa to počíta inak (môžu vložiť aj pár dňové embryo) čiže je to asi iné ako prirodzene počatie. Ale neviem či píšem dobre.

autor
9. aug 2023

Radšej počkám na kontrolu o dva týždne už u mojej gynekologičky, lebo stresujem seba a už aj muža 😁 ten to zqkoncil ze vraj ja som malý človek takže mam aj male embryo. 😁

rurutiax
9. aug 2023

@anavixy Vklad sa vykonáva vždy plus mínus v strede cyklu, ako keď žena prirodzene otehotnie. Odchýlka je max pár dní, nebavíme sa napríklad o 2 týždňoch, preto sa to počíta podľa poslednej MS, ako pri prirodzenom otehotnení. Ak by to nesedelo a bol by moc veľký rozdiel, tak sa potom termín pôrodu upravuje podľa sona v 12tt.

anavixy
9. aug 2023

@rurutiax chápem, vďaka za info 🙂

denulik1234
21. aug 2023

Ahojte,prosím vás viete mi niekto poradiť s týždňami tehotenstva?
Ivf vklad bol 2.8.
Posledný menzes 14.7.
Ale stále tomu poriadne nerozumiem a chcela by som vedieť aspoň cca v akom týždni som.
Hcg dnes 6400.
Ďakujem moc🙏🏻😊

autor
21. aug 2023

@denulik1234 si 5+3. Takže prebiehajúci 6. Týždeň... gynekolog pocita podľa poslednej menštruácie. (Mam teraz čerstvú skusenost)

denulik1234
21. aug 2023

Ďakujem pekne aj som to nejak tak rátala ale nevedela som či to je správne 😊🥰

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre