V roku 2014 mi zomrelo bábätko a odvtedy sa mi nedarí otehotnieť. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

v roku 2014 som bola tehotná, ale v 7. mesiaci mi museli ukončiť tehotenstvo. Bábätko zomrelo. Mala som preklamsiu. Odvtedy nemôžem otehotnie. Môj gynekológ povedal, že najprv musím schudnúť kvôli chrbtici. Beriem lsoptin 40 mg, Sertralif 50 mg a Magnerot 2x na uvoľnenie svalstva. Inak som zdravá. Mám 31 rokov.

Ako máme ďalej postupovať?

Čo mi pomôže otehotnieť?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem aké vyšetrenia ste absolvovali. Tiež neviem akú máte váhu, keď Vám bolo doporučené schudnúť. Už samotná výrazná nadváha môže byť príčinou nemožnosti otehotnieť.

V prvom rade sú teda nutné základné vyšetrenia v ambulancii obvodného gynekológa. Následne je potrebné overiť, či vôbec ovulujete. Posúdiť pravidelnosť cyklu/špinenie pred očakávanou menštruáciou. Zvážiť odber hormonálneho profilu.
Ďalší manažment závisí od výsledkov.

Pokiaľ ste to už všetko absolvovali a bolo všetko v najlepšom poriadku, tak vyhľadať centrum asistovanej reprodukcie.

V prípade ďalších otázok ma neváhajte kontaktovať.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník