Z čoho mám v 25. týždni kŕče a hnačky?

Zodpovedané
7. dec 2021

Dobrý deň,

som v 25. týždni cca pred 3 hodinami ma začalo bolieť brucho (nie bolesť menštruačná, podbruška) ale bolesť celého bruška ako keby kŕče. Mám hnačku a už som aj zvracala. Posledné tri dni sa mi aj ťažšie dýcha, čo znamená, že zrejme dieťatko tlačí na orgány.

Môžem mať z toho aj tráviace ťažkosti?

Včera som mala poradňu a všetko bolo v poriadku.

Ďakujem

Dobrý deň,

treba sa zamyslieť, či ste náhodou nezjedli niečo, čo Vám mohlo uškodiť. Rovnako či na tom nie sú podobne členovia domácnosti.

Snažte sa piť veľa tekutín. Pokiaľ nebudete zvracať, užite aktívne uhlie 4 tablety naraz. Následne je možné tablety užiť v dávke 2 - 4 tablety 3 - 4x denne. Bude dočasne potrebné dodržiavať diétny režim /čaj, sucháre/.

Pokiaľ by sa pridružili aj iné ťažkosti, prípadne by stav aj napriek hore uvedeným opatreniam pretrvával, tak vyhľadajte ambulantného gynekológa. Prípadne najbližšiu pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník