Tráviace problémy v 26. týždni tehotenstva

nezabudka3219
7. apr 2021

Ahoj, som 26tt, a tak pravidelne nepravidelne mávam krce, hnacku, bolesti brucha (krce v črevách, bolesť tráviacej sustavy).... Najprv to bolo možno 1x za 3 tyzdne, ale posledne 2 týždne ma to chytilo už 3x. Nejem nič extra nezdrave, ale dosť lepku podľa mňa, a možno nie keďže tehotné priberaju niektore dost a jedia všetko čo nezje ich, to nerobím. Ja mam hore max 3kg. Probiotika beriem dokonca 2x denne, nemá to asi suvis žeby skodili lebo na 3 dni som vysadila a dnes zasa bolesť. Tie krce aj dosť bolia keď prídu náhle, pocit na vracanie, hnacka...je to normalne ci si dat vyšetriť stolicu? .. Fakt neviem. Nemala som to v prvom tehotenstve. Dakujem

siegi
8. apr 2021

@nezabudka3219 z toho co popisujes to moze byt kludne zlcnik. Ale problemy s travenim v tehotenstve su bezne. Travenie je spomalene. U mna sa to tak objavilo v 30tt z nicoho nic. Den predtym som mohla aj klince zjest a zrazu mi bolo zo vsetkeho zle. A trva to doteraz, som 38tt. Obcas krce, obcas pocit na zvracanie, zvracanie, neprijemny tlak v oblasti zaludka a zlcnika, obcas hnacky. A to fungujem vacsinou len na hriankach, varenom alebo dusenom kuracom so zemiakmi alebo ryzou a jem mini porcie. Skus to spomenut na najblizsej poradni ale najskor ti povie dr ze to len vydrzat. Drzim prsty

1medvedik1
8. apr 2021

@nezabudka3219 ja som v 13+3tt a mám to takto isto ako ty. Tiež neviem či to povedať doktorovi.. Jem pomerne málo, v podstate veľmi málo. Zvraciam, a do toho zápcha, niekedy keď idem na wc tak mám kŕče, niekedy väčšie niekedy menšie. Vylučujem z potravín už kadečo čo si myslím že nerobí dobre ale stále to pokračuje..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre