Z čoho som mohla mať špinenie v čase menzesu?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

poslednú menštruáciu som mala 5.1.2023 - 11.1.2023. V čase ovulácie sme mali s manželom nechránené styky, keďže plánujeme ďalšie bábätko. Manžel užíva Folandrol a ja Inofolic Combi.

Nasledujúcu menštruáciu som mala dostať 4.2.2023. V podstate aj prišla, ale bolo to len hnedý výtok, ktorý trval cca 10 dní. Kontaktovala som gynekologičku a tá mi kázala urobiť tehotenský test. Ten vyšiel pozitívny. Následne mi zobrala krv na hCG.

17.2.20222 som bola aj na sono. Doktorka hovorila, že mám celkom vysoké hCG. Zapamätala som si len približne 5 100. Na ultrazvuku toho moc nevidela. Keďže som špinila, tak podľa nej môže ísť o mimomaternicové. Nemám však žiadne bolesti, ani závrate.

Aký je Váš názor?

Môžu to byť dvojičky?

Z čoho mohlo byť špinenie v čase menzesu?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ je žena tehotná, obvykle menzes nepríde vôbec. Sú ale prípady kedy žena v čase menzesu špiní (alebo aj slabo krváca pár dní) aj napriek gravidite. Gravidita môže aj napriek špineniu/krvácaniu pokračovať úspešne.

Čo sa týka mimomaternicovej tehotnosti, je potrebné si Vás odsledovať. Sledovať dynamiku hCG opakovaným odberom a skontrolovať UZV s odstupom času. Pretože mohlo ísť napríklad aj o mikroabort.

Pokiaľ by ale išlo o mimomaternicové tehotenstvo, bolesti hneď mať nemusíte. Tie môžu prísť aj náhle. V tom prípade je potrebné vyhľadať gynekologickú pohotovosť.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník