Zhrubnutá stena maternice a krvácanie mimo cyklu. O aký problém môže ísť?

Zodpovedané
3. mar 2022

Dobrý deň,

mám 23 rokov a poslednú menštruáciu som mala 11. - 14. februára. Na 13. deň cyklu som po cvičení mala slabé krvácanie a bolesti v podbrušku a v krížoch. Mám 26 dňový cyklus. Na ďalší deň som išla k lekárke. Tá mi povedala, že mám zhrubnutú stenu maternice a vyzerá to ako pred menzesom. Test bol negatívny.

O bábätko sa nepokúšame, ale mávame nechranený pohlavný styk. Dávame si pozor. Minulý rok som potratila v 18. týždni. Cítim sa zvláštne a zdá sa mi, že sa mi zväčšujú aj prsia. Na kontrolu idem v pondelok.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolo by dobré ešte raz zopakovať tehotenský test. Príčina zhrubnutej sliznice môže byť hormonálna, ale môže ísť napríklad aj o polyp v dutine maternice.

Kontrolné vyšetrenie ukáže.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník